Prof. Dr.Serdar Baki Albayrak

Özgeçmiş

Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak, dünyanın dört bir yanından hasta kabul eden, 50’den fazla ülkeden kendisine başvuran hastaların tedavisini yapmış, yenilikçi ve deneyimli bir beyin cerrahıdır. Gözetiminde ve uzmanlığında yüzlerce hastanın tedavisini başarı ile tamamlamıştır. 

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesindeki tıp eğitimini tamamlandıktan sonra İstanbul Üniversitesinde beyin cerrahisi uzmanlığını almıştır. Sonrasında Harvard Medical School, Boston, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki B&W Hastanesi'nde Beyin Tümörü Cerrahisi ve Finlandiya’da Helsinki Üniversitesi Toolo Hastanesinde serebrovasküler cerrahi alanında klinik burslarla üst ihtisas eğitimi almıştır.

Ameliyat ettiği binlerce genel beyin cerrahisi vakasının yanı sıra, başlıca ilgi alanları arasında karmaşık beyin ve kafa tabanı tümörleri, beyin anevrizmaları, arteriyovenöz malformasyonlar, kavernomlar, epilepsi, fonksiyonel beyin cerrahisi ve spina bifida/spastisite ameliyatlarının mikrocerrahi tedavisi yer almaktadır.

Saygın dergilerde yüzlerce atıf almış çok sayıda uluslararası yayını bulunmaktadır.

Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak’ın tedavisi zor beyin tümörlerinden biri olan gliomaların tedavisi ve omurilik yaralanmasında nöronal iletimin yeniden sağlanması konusunda devam eden birçok araştırma projesi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Albayrak, tıbbi inovasyon grubu Innoway RG'nin kurucu üyesidir ve şu anda 8’i alınmış, 25'in üzerinde patent başvurusu bulunmaktadır.

Eğitim
İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi – Tıp Fakültesi (Lisans)
1991 – 1998
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi – Uzmanlık eğitimi – Nöroşirürji uzmanlığı)
1998 – 2004
Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi – 1 Yıl Klinik Burs Sahibi
2007 – 2008
Helsinki Üniversitesi – 1 Yıl Klinik Bursu
2006 – 2007
Çalışma Hayatı
İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi – Tıp Fakültesi (Lisans)
1991 – 1998
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi – Uzmanlık -Nöroşirürji Uzmanlığı)
1998 – 2004
Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi – 1 Yıllık Klinik Burs Sahibi
2007-2008
Helsinki Üniversitesi – 1 Yıllık Klinik Burs
2006 – 2007
Yayınlar
Harvard Üniversitesi, Boston- ABD, Beyin Tümörleri
2007
Yabancı Dil
İngilizce (akışkan)
Rusça (orta)